Marrakech Oriental Fashion Show - Marakéšska rozprávka tisíc a jednej noci s Jitkou Klett

1. - 6. jún, 2022

Marrakech & módna prehliadka Jitky Klett na Oriental Fashion Show & Mandarin Oriental Hotel & kurz marockej kuchyne & záhrady Jardin Majorelle & múzeum Yves Saint Laurent & kultúra Berberov& HAMMAM & brunch s Jitkou Klett

Jitka Klett

Módna návrhárka 28 rokov v módnom biznise, svoju tvorbu prezentovala v 18 krajinách sveta.

Držiteľka titulu EUROPEO OSCAR DELLA MODA 2021.

Zakladateľka a majiteľka módnych značiek Jitka Klett Couture a JK Klett.

Modely jedinečné svojou ženskosťou a v spojení so špecifickými, ikonickými vlastnými autorskými dezénmi látok, sú nadčasové a elegantné.

Európsku klientelu Jitky Klett tvoria významné podnikateľky, političky a osobnosti kultúrneho i spoločenského života.

Na strednom Východe oblieka módna návrhárka ženy z významných kráľovských rodín.

MARAKÉŠ

Dovoľte mestu, aby sa dotklo Vášho srdca

1~ Dovoľte, aby Vás vtiahlo do diania, do objavovania toho, čo leží za dverami Vášho hotela.
Ten moment, keď započujete hlas muezzina, ktorý zvoláva k modlitbe, sa Vás dotkne takou silou, že jedna časť Vás už nebude chcieť nikdy odísť.

2 ~ Rozhodnite sa kúpiť si koberec a zažite obchod svojho života. Pripravte sa stráviť hodiny popíjaním mätového čaju a dojednávaním tej najlepšej ceny s úsmevom. Vo všeobecnosti sa očakáva, že zaplatíte približne polovicu prvotnej ceny.

3 ~ Majte odvahu stratiť sa a preskúmať medinu. Nie je možné si na prvý krát zapamätať bludisko ulíc, ktoré tvoria starú časť mesta a souk. Pamätajte, že všetky cesty vedú späť na hlavné námestie: Djemaa el Fna.

4 ~ Zarezervujte si hammam. Zarezervujte si aj tri hammamy! Lebo po tomto zážitku čas i priestor nadobudnú úplne inú dimenziu. Po procedúre sa budete cítiť ako znovuzrodení. Obzvlášť užitočné, ak ste v noci mali príliš veľa koktailov.

5 ~ Choďte na námmestie Djemaa el Fna tesne pred západom Slnka. Divadlo, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Na tomto mieste sa behom posledných 1000 rokov nič významné nezmenilo. Zaklínači hadov, astrológovia, mágovia, predavači lektvarov, brušné tanečnice a jedlo z pouličných stánkov tak znamenité, aké si len vieme predstaviť. Objednajte si mätový čaj na jednej z množstva slávnych terás a sledujte, ako sa rozžiaria múry mediny pri najkrajšom západe Slnka, aký ste kedy videli.

6 ~ Vychutnajte si skutočnosť, že v Marrakéši Vás nebudú bombardovať ponukou 100 druhov káv. Zastavte sa v akejkoľvek Café a vychutnajte si jednoduchosť, pretože si budete môcť objednať iba dva typy kávy: espresso alebo nos nos (pol mlieko - pol káva)

7 ~ Oddýchnite si. Nekontroľujte e-maily. Getty sem prišla na párty, Churchill tu premýšľal a plánoval, Madonna oslavovala svoju 60tku.

Preskúmajte, čo všetko spolu zažijeme počas nášho pobytu

Prílet do krajiny zázrakov

DEŇ 1 ~ Marhaba. Buďte srdečne vítaní.

Ponúkame Vám dve možnosti príletu. Skupinový prílet, tzn. letíme ako skupina. Po prílete nasleduje transfer do hotela a ubytovanie. 

Individuálny prílet - možnosť priletieť  akýmkoľvek letom z blízkosti vášho domova, priamo do Marakéšu. Stretneme sa po prílete na letisku, pohodlným transferom sa presunieme do hotela.  Náš epický pobyt začneme spomalením a odpočinkom v našom nádhernom hoteli a večer s nádherným západom slnka si vychutnávanáme vynikajúcu  večeru z čistých prírodných zdrojov marakéšskej svätyne.

Mesto zázrakov - Marakéš

Deň 2 ~  Shopping & Fashion Day
Jardin Majorelle, múzeum YSL, Marakéšska medina, Berberské trhy

Vstávame za zvuku hlasu muezína, ktorý zvoláva veriacich k modlitbe. Čakajú nás ikonické záhrady Jardin Majorelle vo štvrti Gueliz. Po námestí Djemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marrakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životných zvratov. 300 rastlinných druhov z 5 kontinentov.
Poobede spolu navštívime  trhy v starej medine. Čo tu spolu uvidíme, ďaleko predčí naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné berberské šperky, voňavé koreniny, ručne zdobené šaty ako z 1000 a 1 noci, typické marocké topánky babouche, kožené kabelky, ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy, sošky z alabastru, drahé kamene a krištály, tradičné berberské koberce.


Večer voľný program, relax pri bazéne, v bezpečí ,v  prostredí nášho hotela.

Marakéš - deň plný magických zážitkov

Deň 3 ~ Culinary & Fashion Day
Kurz varenia a Oriental Fashion Show - "Haute Couture Fashion"

Po raňajkách sa presúvame do La Maison Arabe. Miesto, ktoré miloval Winston Churchill a kde sa naučíme variť ako praví Marrakchi. Šafran z Telouine, mäta a oilvy z Meknes, pomaranče a citróny z Fes. Maroko a marocká kuchyňa je ako samotná krajina – miesto kontrastov, kde minulosť a budúcnosť tvoria neoddeliteľnú súčasť a sú silne previazané. Kuchyňa, kde všetky chute sú zosilené a kde omamná vôňa korenia nás sprevádza na každom kroku. Kuchyňa, ktorá bola tisíckami rokov ovplyvňovaná kultúrou Berberov, Židov, Arabov. Spolu sa ponoríme do tajov marockej kuchyne a pripravíme si jedlo, ktoré bude nezabudnuteľnou explóziou chutí, vôní a farieb.

Poobede voľný program a príprava na Oriental fashion show v hoteli Mandarin Oriental. Večer, ktorý sa nesie v duchu epickosti, bohatstva kultúrnej rozmanitosti, znovuzrodenia, veľkoleposti a luxusu. Tucet národných a svetovo uznávaných dizajnérov vrátane JITKY KLETT sa stretne na dva dni v okrovom meste, kde predstavia svoje najnovšie kolekcie, a tak vzdajú hold orientálnemu dedičstvu Maroka prepojeními kultúry, krásy, svetla a luxusu svetovej módy. Prvá časť veľkolepej módnej šou, kde sa predstavia kolekcie Haute Couture.

 

Vysoký Atlas, údolie krásy a kultúra berberov

Deň 4 ~Heritage Culture & Fashion Day
Berberská  kultúra a Oriental Fashion Show - "Ready To Wear Fashion"

Po raňajkách sa spolu vydáme preskúmať čistú a neporušenú krajinu, zažijeme zblízka tradičný marocký život a precítime vzrušujúce scenérie majestátneho pohoria Vysoký Atlas. Tradičné berberské dediny, nádherné hory, údolie Sidi Faress a Asni. Obedujeme v tradičnej berberskej svätyni, kde zažijeme čistú radosť z miestnej kuchyne, ktorú pripravujú miestne berberské ženy. Všetko jedlo je vyrobené z čerstvých organických surovín z kuchynskej hotelovej záhrady a z lokálneho  trhu. Kulinárska cesta zmyslov.

Do Marakéšu sa vraciame práve včas na to, aby sme sa pripravili na druhý deň Oriental Fashion Show. V srdci prepychového luxusného hotela Mandarin Oriental Marrakech, pod holým nebom okolo majestátneho bazéna je pre nás pripravená druhá etapa samotnej prehliadky "Ready To Wear Fashion". 

Magická noc prevoňaná vôňou arabského jazmínu, epický západ Slnka a esencia samotnej krajiny. Maroko sa nás dotklo na tej najhlbšej úrovni samotnej duše 

Marakéš - Ušľachtilý deň pre všetky naše zmysly

Deň 5 ~ Wellness Day
Brunch s Jitkou Klett a Hammam- dokonalý celostný wellness zážitok

Dovyživte seba a naplno sa  ponorte do všetkých tých úžasných zážitkov, ktoré na Vás čakajú. Doobeda je pre nás pripravený spoločný brunch s Jitkou Klett. Poobede Potešenie z extrémnej radosti a relaxácie spokojného tela a mysle - procedúra HAMMAM. Hammam je tradičný kúpeľný rituál, po ktorom čas i priestor nadobudnú úplne inú dimenziu. Rituál, ktorý je nadovšetko prospešný pre telo a myseľ a dušu. Procedúra s možnosťou masážnych techník, ktoré sa dedili z generácie na generáciu. 

Návrat na hotel, voľný program.

Bislama. Zbohom, až kým sa opäť nestretneme

Deň 6  ~ Raňajky a odchod z Marrákeša

Po raňajkách transfer  na letisko a  let z Marrákeša.

Doprajeme si posledné raňajky v krajine krásy a kontrastu predtým, ako nás náš súkromný šofér odvezie na letisko. V skutočnosti po 5 dňoch avšak na základe prežitých zážitkov sme tu strávili minimálne dva týždne... Naším želaním je, aby ste odišli s vedomím, že samotná cesta je cieľom.

DETAILY & CENY & PODMIENKY

Tento  6-dňový  zážitkový well-being  pobyt je pripravený tak,aby ste si mohli užiť svoje cestovanie a výlet naplno a nemuseli  sa starať o žiadne detaily. Náš krásny hotel,  detailne pripravený program, vynikajúce miestne jedlo je nastavené tak, aby vám poskytli ten najlepší autentický marocký zážitok.

• 6 dní / 5 nocí
• Cena pobytu: MANDARIN ORIENTAL MARRAKECH 4490 € 
                          SOFITEL LUNGE AND SPA MARRAKECH 2190€
                          RIAD DAR NAIMA 1990 € 
• Max  počet hostí: 15

JE ZAHRNUTÉ V CENE:

•  všetky transfery počas pobytu
• 7x ubytovanie s raňajkami v 5* hoteli v dvojlôžkových izbách v podľa výberu v hoteloch: 
   - SOFITEL LOUNGE and SPA HOTEL MARRAKECH
   - MANDARIN ORIENTRAL MARRAKECH
   - RIAD NAIMA MARRAKECH

• Shopping day - Marrakech je snom každého shopoholika. Návšteva berberských trhov v starej medine, kde zažijeme absolútne neočakávané.
• Fashion day - návšteva ikonických záhrad Jardin Majorelle a múzeum YSL v modernej štvrti Gueliz. Po námestí Djemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marrakéšu.
• Oriental fashion show - dvojdňový vstup na jednu z najprestížnejších módnych show 
• Culinary day - Kurz varenia - 3 hodinový kurz, ktorý nás prevedie tajomstvami marockej kuchyne
• Heritage and culture  day - poldenný výlet, tradičný berberský život, kultúra a prenádherná príproda pohoria Atlas s obedom
• Brunch s Jitkou Klett
• Wellness day - rituál v hoteli Royal Mansour - 90 minútová cereómia Hammam Pour Soi -  Spa Treatments Menu
• spoznanie miestnej kuchyne, kultúry, spirituality, lokálnych remeselníkov
• sprievodca počas celého pobytu

 

NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

• spiatočná letenka
• cestovné poistenie (povinné)
• miestna daň od 2,50 Eur / osoba / noc
• obedy, večere 
• vstupy, výlety počas vášho „voľného“ času, všetky vaše nákupy, alkohol

Doplatok za 1/1 izbu:
   - SOFITEL LOUNGE and SPA HOTEL MARRAKECH - 700EUR
   - MANDARIN ORIENTRAL MARRAKECH - 3000EUR
   - RIAD NAIMA MARRAKECH - 500EUR

** AromiTravel  si vyhradzuje právo zmeny programu zájazdu.

Ak si chcete rezervovať svoje miesto, zavolajte na číslo +421 902 918 832, alebo pošlite e-mail na adresu adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je obmedzený, preto si čo najskôr zarezervujte svoje miesto a dátum.

Zarezervujte si miesto