Podmanivé & Zmyselné & Posvätné Mexiko

Október 31- November 11 / 2023

• Oslava života a  Pacifické pláže • Bioluniniscencia • Nočné kúpanie v osvetlenej vode•  Plavba v oceáne s delfínmi • Oslava života Dias de los Muertos  • Mexico City • Pyramída Slnka a Mesiaca • Teotihuacán• Najvýznamnejšie náboženské centrum celej strednej Ameriky • Frida Kahlo  • Rituálna očista duše a tela • Temazcal •

Mexiko. Miesto divov a zázrakov. Niekoľkodňové slávnosti plné explózií farieb, hudby a spevu. Horúce noci pretancované v rytme salsy.
Stratené civilizácie, mystická história , mayské chrámy, impozantné pyramídy. Veľkolepá atmosféra a noblesnosť miest s koloniálnou minulosťou.
Frida Kahlo, rituály, ktoré očisťujú ducha aj telo a tradičné liečiteľstvo, šamanizmus .

Pobrežné lagúny,dokonalé  pláže s prekrásnym pieskom, azúrovo priezračná voda Tichého oceánu. Trhy s čerstvým chilli, koreninami , čokoládou a ovocím. Jedlo a nápoje hodné bohov.

Judita Cristovam Berková

  • 950 hodin akreditovaného jogového vzdelania
  • Trenér licencie A - najvyššieí možné jogové vzdelanie uznávané po celom svete
  • 3 ročné štúdium Jógovej filozofie a jogovej terapie  na UK
  • Jógu praktikuje od roku 2010
  • Jógu vyučuje od roku 2014
  • Usporadava jogové pobyty po celém svete od roku 2018
  • Autorka kníh: Poselství ásan (2019) a Jak se sledují znamení - příručka Čarodějky světla (2023)

Preskúmajte,čo všetko možete zažiť počas nášho jogového pobytu

Dobrodružstvo začína

Deň 1 ~ Prílet do Mexico City

Prílet do Mexico City. Prvý dotyk s krajinou, kde vďaka farbám, chutiam a vôňam sú všetky zážitky zosilené a budeme na ne ešte dlho spomínať. Transfer na hotel, ubytovanie, voľný program.

Jogová prax: v deň príjazdu joga nie je.

Prvý dotyk s krajinou 

Deň 2 ~ Historické centrum Mexico city, námestie Zocalo a oslavy Dia de los  Muertos

Po raňajkách nás čaká historické centrum mesta a námestie  Zocalo. Jedno z najväčších námestí sveta, ktorého srdce tepe v rytme mexických mariacchi, v časoch Aztékov miesto rituálov,  tancov, posvätných obradov a miesto, ktoré prinieslo svedectvo o objave slávneho Slnečného kameňa. Mýtického minerálu, ktorý nesie legendu starovekých civilizácií a podľa mnohých bol považovaný za kaledár Aztékov. 

Oslava ikonického sviatku Dia de los Muertos,  ktorý je najväčšou živou a farebnou oslavou smrti a znovuzrodenia v celom Mexiku. A my ho zažijeme v hlavnom meste, v ktorom sú tieto oslavy najveľkolepejšie.

Zámer jogovej praxe: uvoľniť sa vo svojom tele, povoliť obruče, ktoré blokujú flow našich detských snov

Mexická múza Frida Kahlo a spirituálna duchovná očista

Deň 3 ~ Bohémska štvrť Coyoacán, Múzeum Fridy Kahlo a Temazcal rituál

Raňajky a dnes sa budeme túlať po  bohémskej štvrti Coyoacán, známej dláždenými ulicami, prekrásnou  koloniálnou architektúrou, parkom Jardín Centenario. Štvrť, kde sa sa nachádza La Casa Azul - svetlomodrá budova Múzea Fridy Kahlo a ktoré spolu navštívime. Miesto s neopakovateľným  éterickým kúzlom, kde stále pretrváva duch koloniálnej minulosti a prináša do tejto štvrti neopakovateľnú atmosféru. Ulice sú plné umeleckých galérií, farebnýh lokálnych trhov s remeselnými výrobkami od miestnych umelcov, kaviarní a reštaurácií. 

Poobede zažijeme obrad Temazcal, posvätnú ceremóniu opradenú mexickým dedičstvom. Rituál, ktorý je vysoko prospešný pre telo i dušu pod vedením skúsenej Mujer de Medicina - šamanky.

Zámer jogovej praxe: svetlo v hlave a svetlo v každej bunke nášho tele, joga presvetlenia

Nový deň, nové posvätné miesto - spirituálne archeologické nálezisko Teotihuacan

Deň 4 ~ Mesto Bohov Teotihuacan, pyramída Slnka a Mesiaca. Posvätný kameň obsidián 

Raňajky a návšteva archeologického náleziska Teotihuacan, ktoré patrí k NAJzáhadnejším a NAJväčším pokladom sveta. Aztékovia ho nazývali mesto Bohov. NAJvýznamnejšie náboženské centrum strednej Ameriky, s treťou NAJväčšou pyramídov sveta a počas svojho rozkvetu jedno z NAJľudnatejích miest  planéty. Miesto, kde sa ľudia stávajú Bohmi.

Poobede návšteva dielne, kde sa spracováva posvätný kameň Mexika - Obsidián. Kameň, ktorý pomáha prijať najhlbšie PRAVDY a tak nám pomáha  sa prepojiť so svojou prapodstatou.

Zámer jogovej praxe: ľahkosť, otváranie panvy a harmonizácia fyzického bytia

Prvý dotyk s Tichým oceánom

Deň 5 ~ prelet k Tichému oceánu, Chacahua

Po raňajkách transfer na letisko a prelietame smer Puerto Escondio, štát Oaxaca. Pristávame na pacifickom pobreží, kde nás čaká  7 prekrásnych dní plných oddychu na nekonečných piesočnatých plážach Tichého oceánu, neopakovateľných fakultatívnych výletov a jogových prax .

Transfer do Chacahua, ktorý je rajom podľa nás tých najkarajších mexických  pláži. Ubytujeme sa priamo na jednej z nich a strávime tu  nezabudnuteľné dve noci.

Zámer jogovej praxe: aktivácia stredu bytia pre narovnanosť v živote

Deň regenerácie a relaxu a nočné kúpanie v svietiacej vode

Deň 6 ~ Chacahua, oddych na pláži

Raňajky a je čas si vychutnať pláž naplno! Odpočívajte a nasávajte energiu zo Slnka s nádherným výhľadom na pacifické pobrežie. Nepoznáme veľa takých miest v Mexiku, ktoré by Vám udržiavali permanentný úsmev na tvári akým práve táto čarovná dedinka je.

Sme presvedčení, že panenské pláže v Chacahua patria k jedným k najlepšie stráženým tajomstvám Mexika. 

Večer sa presúvame na pláž, ktortá vďaka fosforeskujúcemu planktónu osvecuje vodu a my sa kúpeme v svietiacej vode. Za slnečného svitu, pod hviezdami s prísľubom najväčším a najmagickejších zázrakov.

Zámer jogovej praxe: vnútorný pokoj, všetko je dobré, zjednocovanie polarít

Deň regenerácie a relaxu 

Deň 7 ~  Puerto Escondido, oddych na pláži

Raňajky a presúvame smer Puerto Escondido. V tomto kúte mexického Pacifiku sa dni trávia tak, že sa surfuje  na divokých vlnách, vypúšťajú sa korytnačky, obdivuje sa západ slnka alebo jednoducho ležíme na pláži, kľudne nahí ako v deň, keď sme sa narodili. Miesto prekrásnych pláží, najkrajších surferov sveta a digitálnych nomádov. Určite si nenechajme ujsť známu ulicu Adoquin, kde atmosféra je neopakovateľná - miestni hudobníci, množstvo obchodíkov s remeselnými výrobkami, bary s najlepším mojitom na svete a reštauráce, ktoré ponúkajú od morských plodov až po epickú pizzu všetko.

Večer presun sa na miesto, kde budeme tráviť všetkých šesť dní nášho pobytu. Novo vybudované retreatové centrum ATLANTÍDA, priamo na panenskej tichej pláži v lone prirody.  Svietiaci planktón vo vlnách, korytnačky, množstvo nádherných vtákov a delfíny.

Zámer jogovej praxe: plynutie, ako odovzdať to, čo ku mne nepatrí, ako sa napojiť na prirodzený pohyb 

Deň regenerácie a relaxu 

Deň 8 ~  Atlantída, oddych na pláži, Temazcal

Raňajky a plán na dnes je jasný. Odpočívame, nasávame  energiu zo Slnka s nádherným výhľadom na pacifické pobrežie. Sme ubytovaní na  jednom z najkrajších pobrežných častí celého Mexika a dnes sa o tom presvedčíme.  Možnosť si objednať pravú aztécku masáž, ktorá uvoľní napätie, vyladí celý nervový systém a pripraví nás na večerný očistný ceremoniál  Temazcal. 

Pri západe Slnka nás čaká Temazcal. Očistná ceremónia, pod vedením Sanai, 20 rokov žijúca v Mexickej Shambale, držiteľka živlu OHŇA v Indiánskej rade majských a aztéckych starešinov, autorka diel Tarot Záznamy Starovekého Slnka, Astrológia Hviezd a Enochianská mágia.

Zámer jogovej praxe: joga vľúdnej pružnosti, alebo byť láskavá voči tomu, čo bolí, je majstrovstvo života

Posvätný vrch - Cerro Sagrado

Deň 9 ~ Punta Cometa - svetelný LEMÚRSKY chrám, Ceremónia KVETOV - prijímanie DHARMY

Ceremónia Kvetov, ceremónia, kde si dovolíme prijať  svoju Dharmu. Prejdeme po ceste dávnych indiánskych zapotéckych kmeňov, plnej liečivých bylín a posvätného kopálu, do lemúrskeho chrámu až na vrch Punta Cometa, nazývaný tiež  “Cerro sagrado” (Posvätný vrch).Cestou vytvoríme svetelného hada, svetelnú kundalíny Zeme a staneme sa súčasťou prastarého ceremoniálu zasvätenia, kde cez dary, ktoré prinesieme - med, kakao, kvety,  dostaneme do rúk pohár svetla, posvätnej božskej svetelnej energie, pohár sladkosti života a dovolíme si ho vypiť do dna.

Poobede voľný program. 

Zámer jogovej praxe: vďačnosť za to, že môžem byť veľvyslancom Vesmíru

Deň, kedy sa stretneme s delfínmi, okúpeme sa vo vodopáde a ochutnáme výnimočnú mexickú kávu

Deň 10 ~  plavba loďou, pozorovanie delfínov, očistná sila vodopádov a kávová plantáž

Vedeli ste, že delfíny spia s jedným okom otvoreným? Vstávame  skoršie s východom slnka, aby sme zažili neuveriteľné divoké delfíny plávať a hrať sa v ich prirodzenom prostredí. Objavíme spolu stále zachovalý a rozmanitý morský ekosystém, vďaka ktorému budeme  mať možnosť vidieť korytnačky, raje, delfíny, kosatky a veľryby.

Cestou späť spolu objavíme veľkolepé magické vodopády Copalitilla, s ohromnou očistnou silou. Nádherné miesto prírodnej krásy, kde telo, myseľ a duša sa raduje v srdci džungle.Prírodou vybudované nádherné bazény krištáľovo modoru priezračnou  vodou.  Miesto, ktoré nás vráti späť do času, kedy príroda a človek koexistovali v harmónii a prirodzenom súlade.. 

Poobede návšteva kávovej plantáže. Večer návart do Atlantídy, voľný program.

Zámer jogovej praxe: vitalita a sviežosť, našuchorenie starých vzorcov myslenia

Deň regenerácie, relaxu a posvätných ceremónií

Deň 11 ~  Pueblo magico - Mazunte, večer ceremónia fajka mieru a kakaová ceremónia 

Po raňajkách voľný program alebo možnosť navštíviť  mestečko  Mazunte. V Mexiku je veľa krásnych a magických posvätných miest, ktoré majú  silnú energiu domorodých tradícií. Toto Pueblo Magico, obklopené prekrásnymi plážami, ponúka špeciálny zážitok s hlbokouo symbolikou, legendami, históriou, festivalmi, tradíciami, úžasným pouličným jedlom a príjemným nakupovaním. 

Poobede Indiánska fajka mieru - pôvodný rituál, kde cez dym fajky zdieľame energiu lásky a svetla s najvyšším zdrojom a vytvárame si osobné a kolektívne modlitby.
Nasleduje Ceremónia Kakaa - pôvodná indiánska ceremónia prijímania radosti, dharmy, sprevádzaná pôvodnými spevmi a indiánskymii elementami, ktoré sú reprezentované štyrmi živlami cez bubny a posvätný ceremoniál štyroch smerov.  

Večer voľný program. 

Zámer jogovej praxe: sloboda, zážitok tvorby reality bez ohľadu na vonkajšie okolnosti, od reaktívnosti k tvorbe

Do skorého videnia

Deň 12 ~ Raňajky a odlet z Mexico City 

Raňajky, posledné kúpanie, transfer na letisko Huatulco. Prelet do Mexico City  a odlietame. Naším želaním je, aby sme odišli s vedomím, že už samotná cesta je cieľom.

Jogová prax: v deň odletu joga nie je.

Ceny a podmienky: Tento 12-dňový pobyt je navrhnutý tak, aby ste si ho mohli naplno a si vychutnať tú najautentickejšiu mexickú skúsenosť. 

Cena: 2390 Eur/ osoba. Záloha na pobyt: 500 EUR

Dátum: 31 Október - 11 November, 2023

JE ZAHRNUTÉ V CENE:
•  všetky transfery počas pobytu
• ubytovanie v 3* -  4* hoteloch /glampingoch / stanoch v dvojlôžkových izbách
• raňajky počas pobytu
• vstupy podľa programu
• múzeum Fridy Kahlo
• oslava Dia de Los Muertos
• Prehliadka MexicoCity podľa programu
• Mesto Bohov Teotihuacan
• Bioluminiscencia - pozorovanie planktónu - keďže ide o prírodný úkaz, bude možné ho pozorovať iba v prípade priaznivého prírodného nastavenia
• Edukatívna návšteva dielne na výrobu obsidiánu 
• Temazcal ceremónia - 2x
• Posvätná Ceremónia Kvetov
• Rituál Fajky mieru
• Kakaová ceremónia
• Kavová plantáž
• Pozorovanie DELFÍNOV
• vodopády Copalitilla
• slovenský a mexický sprievodca
• JOGOVÝ PROGRAM s Juditou Berkovou: CESTA ZA SVOJÍM POTENCIÁLOM:
Nepôjde nám o to sústrediť sa na to, čo nám robí dobre a vytláčať to, čo nám dobre nerobí. Nejde nám o to naháňať sa za príjemným a utekať pred nepríjemným. Ide nám o zjednotenie. Ide nám o slobodu a sloboda nespočíva v snahe stále sa cítiť veselo. Sloboda je nebáť sa bolesti a vedome voliť radosť. Sloboda je umenie vnímať obe polarity a zjednotiť ich v sebe. Vnímať srdcom, že ide o dva prejavy toho istého. Potom môžeme vykročiť slobodne a bez strachu  a ísť za volaním svojej duše. Táto cesta nemá byť iba ružová. Táto cesta má byť plná. 

Jogový a meditačný program :

Jógový program deň 1
Zámer jogovej praxe: uvoľniť sa vo svojom tele, povoliť obruče, ktoré blokujú flow našich detských snov
Jógový program deň 2
Zámer jogovej praxe: svetlo v hlave a svetlo v každej bunke nášho tele, joga presvetlenia
Jógový program deň 3
Zámer jogovej praxe: ľahkosť, otváranie panvy a harmonizácia fyzického bytia
Jógový program deň 4
Zámer jogovej praxe: aktivácia stredu bytia pre narovnanosť v živote
Jógový program deň 5
Zámer jogovej praxe: vnútorný pokoj, všetko je dobré, zjednocovanie polarít
Jógový program deň 6
Zámer jogovej praxe: plynutie, ako odovzdať to, čo ku mne nepatrí, ako sa napojiť na prirodzený pohyb Vesmíru a ako vítať neistotu a zmenu
Jógový program deň 7
Zámer jogovej praxe: joga vľúdnej pružnosti, alebo byť láskavá voči tomu, čo bolí, je majstrovstvo života
Jógový program deň 8
Zámer jogovej praxe: vitalita a sviežosť, našuchorenie starých vzorcov myslenia
Jógový program deň 9
Zámer jogovej praxe: sloboda, zážitok tvorby reality bez ohľadu na vonkajšie okolnosti, od reaktívnosti k tvorbe
Jógový program deň 10
Zámer jogovej praxe: vďačnosť za to, že môžem byť veľvyslancom Vesmíru


„Telo je energia. Kým túto energiu nerozpohybujeme, nemôže sa pohnúť ani náš život. Ten čas je teraz!”

UBYTOVANIE: 
• MEXICO CITY - HISTORICO CENTRAL HOTEL - Súčasný luxus s mexickou autenticitou 
Architektonický poklad v historickom centre Mexico City, s dokonalou polohou na Bolivar Street, na skok od námestia Zocalo, metropolitnej katedrály, miesto veľkého množstva historických a kultúrnych pamiatok. 
• CHACAHUA - PORA CHACAHUA GLAMPING RESORT
Pora, glamping resort , ubytovaní sme v TIPI, ktoré je  postavená z miestnych a prírodných materiálov,vytvorené miestnymi remeselníkmi ,  priamo na pláži Tichého oceánu, spoločné sprchy a toalety.
• ATLANTIDA RETREAT CENTER , TAHUECA BEACH
Ekologický, novo postavený objekt , ubytovanie v typických mexických CABAŇAS - chatkách, priamo na  panenskej pláži Tichého oceánu ( asi cca 10 krokov do mora) .Nádherná rezervácia s vtákmi,  mangrovníkmi a delfínami priamo  v oceáne. Spoločné toalety a sprchy

NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:
• spiatočná letenka PRAHA ( VIEDEŇ) - MEXICO CITY + vnútroštátny let Mexico City - Puerto Escondido. . Poskytujeme však plnú asistenc iu pri kúpe letenky.
• cestovné poistenie (povinné)
• miestne poplatky 2,50 Eur / osoba / noc
• obedy a večere
• vstupy, výlety počas vášho „voľného“ času, všetky vaše nákupy, alkohol
• individuálne transfery v prípade skorších/neskorších príletov/odletov
** AT si vyhradzuje právo zmeny programu pobytu.

Ak si chcete zarezervovať miesto, prosím, kontaktujte Adinu telefonicky +421 902 918 832 alebo prostredníctvom e-mailu na adina@aromitravel.com. Počet účastníkov je limitovaný, preto si treba rezervovať miesto a dátum čo najskôr. 
 

Rezervujte si pobyt